Choose 6 different nutritional supplements, and visit 3 different stores, can also be online. ex. Amazon, vitamin shoppe, Walmart, etc.
List the available forms and cost of each supplement at each store/website: ex. Walmart has Vitamin E in gel caps and liquid form/the gel cap is $6.50 for 25 caps and the liquid is $8.67 for 3oz.
List the calorie count for each form listed: ex. Vitamin E has 30 calories per cap
Design a chart/graph depicting and comparing the above information to present to class.